Outsourcing. Fundusze inwestycyjne

Outsourcing (ang. outise-resource-using) polega na powierzeniu zewnętrznym źródłom zadań, funkcji, projektów i innych procesów związanych z funkcjonowaniem firmy.

Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej” – Henry Ford

Outsourcing. Fundusze inwestycyjne

Decydując się na współpracę z zewnętrznymi podmiotami, warto zwrócić uwagę na staranność i dokładność wykonywanej pracy. Do dyspozycji są dwie wersje outsourcingu pełny oraz selektywny. Outsourcing pełny polega na podpisaniu umowy na świadczenie kompleksowej obsługi przez firmę zewnętrzną. W przypadku dokonuje wyboru, które obszary usług będą objęte umową.

Outsourcing – fundusze inwestycyjne.

Fundusz inwestycyjny jest jedną z form pomnażania kapitału firmy, gdzie inwestor przekazuje środki finansowe specjalistom, których głównym zadaniem jest zwielokrotnienie wpłaconych pieniędzy.

Jedną z najbardziej popularnych firm na rynku polskim świadcząca usługi outsourcingu w zakresie funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych jest ProService AT (Agent Transferowy) czy też MDDP Outsourcing. Głównym celem outsourcingu w przypadku funduszy inwestycyjnych jest dostarczanie firmom profesjonalnych usług ściśle dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. Wykwalifikowani pracownicy organizacji outsourcingowych opierają się na dynamicznie zmieniających się tendencjach rynkowych i kontrolują zmiany w prawie. Dzięki czemu właściciel firmy jest w stanie skupić się na istotnych aspektach prowadzenia i rozwijania swojego biznesu.

Fundusze inwestycyjne wymagają stałego monitoringu.

W przypadku firm międzynarodowych należy śledzić również walutę. Lokowanie środków finansowych w fundusze inwestycyjne wiąże się z ryzykiem utraty włożonego kapitału. Przed podjęciem decyzji, wybierając fundusz inwestycyjny, należy skrupulatnie rozeznać i zapoznać się z funduszem, któremu zamierzamy powierzyć pieniądze. W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze strategią inwestycyjną, czy odpowiada naszym wymaganiom, sprawdzić, w co inwestowany jest powierzony kapitał. Inwestycje związane z funduszami inwestycyjnymi powinny być bardzo skrupulatne. Należy prowadzić stałą analizę rynku, żeby zminimalizować ryzyko strat. Ten rodzaj inwestycji wymaga regularnej kontroli aktualnego stanu własnych inwestycji, dlatego też warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych profesjonalistów.

Księgowość w funduszach inwestycyjnych.

Firmy oferujące outsourcing dla funduszy inwestycyjnych dzięki zatrudnianiu specjalistów znających specyfikę realiów rynku, zadbają o jak najlepszą inwestycję i pomnożenie kapitału. Przedsiębiorcom zależy na stałej optymalizacji podatkowej. Fundusze inwestycyjne są podmiotami zwolnionymi z CIT (ang. Corporate Income Tax, podatek od dochodów spółek). Profesjonalna księgowa oprócz standardowych usług jak prowadzenie pełnej księgowości i obsługi kadrowo-płacowej oferuje takie świadczenia jak: prowadzenie negocjacji z depozytariuszem w zakresie wyceny i zasad rachunkowości funduszu inwestycyjnego czy nadzór limitów inwestycyjnych funduszu i kalkulacja rezerw. Księgowa z Krakowa zajmuje się profesjonalnym opracowaniem wartości jednostek funduszu inwestycyjnego, która jest finalnie publikowana na rynku.
Nie warto samodzielnie prowadzić spraw związanych z księgowością i funduszami inwestycyjnymi, ponieważ nie znając szeregu przepisów prawa i dynamicznie zmieniającego się rynku, zamiast pomnożyć zainwestowany kapitał, możemy go stracić.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *