Cloud ERP a rozwój firmy w czasie pandemii

Fakturuj bezpłatnie z Comarch ERP XT

Pandemia, epidemia, wirus COVID-19 spędza sen z powiek wielu lekarzy i rodzin zarażonych osób. Wśród nich są również przedsiębiorcy, biznesmeni, którzy widzą ogromną zmianę, jaką dokonał ten kod genetyczny infekujący ludzi. Ministerstwo cyfryzacji w Polsce chce zrealizować nowy plan, w którym chmura ma grać kluczową rolę. Po pierwsze chmura w sektorze publicznym będzie wdrażana znacznie szybciej, a procedury z nią związane ulegną uproszczeniu i skróceniu.

Cloud ERP a rozwój firmy w czasie pandemii

Klienci od kilku lat chcą zdobyć więcej informacji na temat proponowanego rozwiązania Cloud ERP. Cloud ERP sprawia, że tradycyjna infrastruktura przestaje być opłacalna. Wdrożenie cloud ERP jest dużo tańsze i znacznie szybsze. Potrzebny jest do tego dowolny moment w firmie. Biznes na wdrażaniu nie ucierpi, ponieważ trwa on 8 tygodni. Przedsiębiorstwo, które się na nie zdecyduje, nie musi inwestować w serwery i pracowników do ich obsługi. Brzmi to banalnie, ale interfejs użytkownika systemu ERP jest tak prosty, że z pewnością opanują go wszyscy dotychczasowi pracownicy intelektualni.

Cloud ERP jest rozwiązaniem, które umożliwia pracę w dowolnym miejscu, nawet w domu, tzw. pracę zdalną. We współczesnym świecie jest to doskonałe rozwiązanie dla biznesu. Zważywszy na pandemię covid-19 jest to rozwiązanie mogące często ratować życie, ponieważ umożliwia pracę zdalną, bez kontaktu z drugim człowiekiem. Cloud ERP sprawdza się zarówno w biurze, fabryce, jak i magazynie. Co ważne biznes nic na tym nie traci, a wręcz zyskuje przesyłanie danych w czasie rzeczywistym z dokładnością komputerową.

A co z księgowością w czasie Pandemii?

Możesz skorzystać z mojej pomocy usług księgowych zdalnie.

A co z księgowością w czasie Pandemii?

Co to jest Cloud, czyli chmura obliczeniowa?

Jest to dostarczanie usług obliczeniowych, czyli np. serwerów, magazynów, baz danych, sieci, oprogramowania, analizy i sztucznej inteligencji, które wspierają biznes podczas zarządzania całością firmy. Wszystko dzieje się za pomocą internetu. Jest to rozwiązanie elastyczne i ekonomiczne, przynosi zyski i minimalizuje koszty. Płatność zazwyczaj dotyczy tylko usług używanych w chmurze. Obniżka wydatków jest związana z brakiem konieczności kupowania drogiego sprzętu, oprogramowania oraz konfigurowania i działania lokalnych centrów danych. Obniża to koszty za prąd dostarczany do wielu serwerów, które zajmują dużą przestrzeń, za którą w przypadku chmury obliczeniowej się nie płaci. Nie musisz też chłodzić serwerów. Wdrożenie trwa około ośmiu tygodni.

Cloud ERP może wspomagać obsługę a przede wszystkim monitorowanie zasobów działów biznesu. Należą do nich finanse, księgowość, zarządzanie łańcuchem dostaw, realizacją zleceń, linii produkcyjnej i wiele więcej. Wdrożony system ERP osadzony w chmurze jest zdecydowanie wartym realizacji przedsięwzięciem dla dobrze prosperującej firmy. Sektor e-commerce wkracza do świata biznesu, jest to dobra informacja w czasie COVID-19, ponieważ oznacza ona, zwiększenie skali pracy zdalnej. Kwestionowanie konieczności przeniesienia tradycyjnego modelu biznesu na ten oparty o pracę zdalną i sektor e-commerce wraz z wirtualizacją procesów i przeniesienia zasobów do chmury obliczeniowej, stało się nielogiczne. Szczególnie istotne, że praca zdalna zaczęła być postrzegana jako niezwykle bezpieczna i pomocna.

Światowa gospodarka zaczęła podupadać z powodu wirusa COVID-19. 

Jednak sektor gospodarki osadzony w internecie, jak np. Amazon, zyskał na tym 100-krotnie, wymieniona firma musiała zatrudnić dodatkowo 100 000 osób, aby móc sprostać realizacji zleceń. To doskonały przykład pokazujący jak ważne we współczesnym biznesie jest wdrażanie modelu biznesowego opartego na relacji z kontrahentami przez sieć wirtualną. Okazało się, że czynniki zewnętrzne nie wpływają negatywnie na działania sklepów internetowych. Wręcz są na nie uodpornione oraz mogą przynieść w sytuacjach kryzysowych dodatkowe fundusze.

Co ważne biznes w sektorze e-commerce nie zatrudnia tylu osób co tradycyjne biznesy, wynajem jest często związany tylko z potrzebą zajmowania powierzchni przez serwery, a przecież można taką nieruchomość dzierżawić. Nie ma więc większych kosztów niż tradycyjny biznes, można wręcz mówić o oszczędnościach w skali roku, nie tylko pod względem nieruchomości. Co więcej, e-commerce, jak i tradycyjna forma biznesu, firmy posiadające możliwości pracy zdalnej czy oparte na automatyzacji procesów zachodzących przy realizacji zleceń, będą mniej podatne na negatywne skutki kryzysu i dużo szybciej sobie poradzą z panującym regresem na rynku niż te, oparte na działalności związanej z tradycyjnym przebywaniem o tej samej porze, w tym samym miejscu.

Rozwój technologiczny spowodował wzrost następujących czynników warunkujących współczesne społeczeństwa:

 • Globalizacja sprzyjająca inwestycjom zagranicznym,
 • likwidacja granic działalności gospodarczej sprzyjająca inwestycjom z całego świata,
 • elastyczność wytwarzania sprzyjająca dostępności rynkowej,
 • wzrost znaczenia czynnika ludzkiego sprzyjająca intelektualnemu rozwojowi cywilizacji,
 • wartość czasu, kosztów i jakości produkcji, które są odpowiedzialne za realizację zleceń,
 • szybka zmiana na rynku adekwatna do zmian demograficznych co umożliwia realizację zleceń w gospodarce światowej,
 • ekologiczne zarządzanie środowiskiem, recykling, które odpowiadają za zarządzanie środowiskiem,
 • sprzedaż elektroniczna,
 • rozwój internetu,
 • zasobność środków produkcji z całego świata, indywidualizacja kontrahentów i sprzedaży dla klientów.

  Wyraźnie światowa gospodarka dąży do wytworzenia społeczeństwa wiedzy. Współcześnie warto mieć wykwalifikowanych intelektualnie pracowników znających się na logistyce produkcji, szczególnie na systemach ERP, szczególnie tych osadzonych w chmurze obliczeniowej.

W tych trudnych czasach wdrażanie Cloud ERP wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Umożliwi to nie tylko zażegnanie problemów z możliwością zarażenia się pracowników, ale również może spowodować wzrost zysku firmy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *