Pandemia, epidemia, wirus COVID-19 spędza sen z powiek wielu lekarzy i rodzin zarażonych osób. Wśród nich są również przedsiębiorcy, biznesmeni, którzy widzą ogromną zmianę, jaką dokonał ten kod genetyczny infekujący ludzi. Ministerstwo cyfryzacji w Polsce chce zrealizować nowy plan, w którym chmura ma grać kluczową rolę. Po pierwsze chmura w sektorze publicznym będzie wdrażana znacznie szybciej, a procedury z nią związane ulegną uproszczeniu i skróceniu.
Klienci od kilku lat chcą zdobyć więcej informacji na temat proponowanego rozwiązania Cloud ERP. Cloud ERP sprawia, że tradycyjna infrastruktura przestaje być opłacalna. Wdrożenie cloud ERP jest dużo tańsze i znacznie szybsze. Potrzebny jest do tego dowolny moment w firmie. Biznes na wdrażaniu nie ucierpi, ponieważ trwa on 8 tygodni. Przedsiębiorstwo, które się na nie zdecyduje, nie musi inwestować w serwery i pracowników do ich obsługi. Brzmi to banalnie, ale interfejs użytkownika systemu ERP jest tak prosty, że z pewnością opanują go wszyscy dotychczasowi pracownicy intelektualni.
Cloud ERP jest rozwiązaniem, które umożliwia pracę w dowolnym miejscu, nawet w domu, tzw. pracę zdalną. We współczesnym świecie jest to doskonałe rozwiązanie dla biznesu. Zważywszy na pandemię covid-19 jest to rozwiązanie mogące często ratować życie, ponieważ umożliwia pracę zdalną, bez kontaktu z drugim człowiekiem. Cloud ERP sprawdza się zarówno w biurze, fabryce, jak i magazynie. Co ważne biznes nic na tym nie traci, a wręcz zyskuje przesyłanie danych w czasie rzeczywistym z dokładnością komputerową.
A co z księgowością w czasie Pandemii?
Możesz skorzystać z mojej pomocy usług księgowych zdalnie.
Co to jest Cloud, czyli chmura obliczeniowa?
Jest to dostarczanie usług obliczeniowych, czyli np. serwerów, magazynów, baz danych, sieci, oprogramowania, analizy i sztucznej inteligencji, które wspierają biznes podczas zarządzania całością firmy. Wszystko dzieje się za pomocą internetu. Jest to rozwiązanie elastyczne i ekonomiczne, przynosi zyski i minimalizuje koszty. Płatność zazwyczaj dotyczy tylko usług używanych w chmurze. Obniżka wydatków jest związana z brakiem konieczności kupowania drogiego sprzętu, oprogramowania oraz konfigurowania i działania lokalnych centrów danych. Obniża to koszty za prąd dostarczany do wielu serwerów, które zajmują dużą przestrzeń, za którą w przypadku chmury obliczeniowej się nie płaci. Nie musisz też chłodzić serwerów. Wdrożenie trwa około ośmiu tygodni.
Cloud ERP może wspomagać obsługę a przede wszystkim monitorowanie zasobów działów biznesu. Należą do nich finanse, księgowość, zarządzanie łańcuchem dostaw, realizacją zleceń, linii produkcyjnej i wiele więcej. Wdrożony system ERP osadzony w chmurze jest zdecydowanie wartym realizacji przedsięwzięciem dla dobrze prosperującej firmy. Sektor e-commerce wkracza do świata biznesu, jest to dobra informacja w czasie COVID-19, ponieważ oznacza ona, zwiększenie skali pracy zdalnej. Kwestionowanie konieczności przeniesienia tradycyjnego modelu biznesu na ten oparty o pracę zdalną i sektor e-commerce wraz z wirtualizacją procesów i przeniesienia zasobów do chmury obliczeniowej, stało się nielogiczne. Szczególnie istotne, że praca zdalna zaczęła być postrzegana jako niezwykle bezpieczna i pomocna.
Światowa gospodarka zaczęła podupadać z powodu wirusa COVID-19.
Jednak sektor gospodarki osadzony w internecie, jak np. Amazon, zyskał na tym 100-krotnie, wymieniona firma musiała zatrudnić dodatkowo 100 000 osób, aby móc sprostać realizacji zleceń. To doskonały przykład pokazujący jak ważne we współczesnym biznesie jest wdrażanie modelu biznesowego opartego na relacji z kontrahentami przez sieć wirtualną. Okazało się, że czynniki zewnętrzne nie wpływają negatywnie na działania sklepów internetowych. Wręcz są na nie uodpornione oraz mogą przynieść w sytuacjach kryzysowych dodatkowe fundusze.
Co ważne biznes w sektorze e-commerce nie zatrudnia tylu osób co tradycyjne biznesy, wynajem jest często związany tylko z potrzebą zajmowania powierzchni przez serwery, a przecież można taką nieruchomość dzierżawić. Nie ma więc większych kosztów niż tradycyjny biznes, można wręcz mówić o oszczędnościach w skali roku, nie tylko pod względem nieruchomości. Co więcej, e-commerce, jak i tradycyjna forma biznesu, firmy posiadające możliwości pracy zdalnej czy oparte na automatyzacji procesów zachodzących przy realizacji zleceń, będą mniej podatne na negatywne skutki kryzysu i dużo szybciej sobie poradzą z panującym regresem na rynku niż te, oparte na działalności związanej z tradycyjnym przebywaniem o tej samej porze, w tym samym miejscu.
Rozwój technologiczny spowodował wzrost następujących czynników warunkujących współczesne społeczeństwa:
- Globalizacja sprzyjająca inwestycjom zagranicznym,
- likwidacja granic działalności gospodarczej sprzyjająca inwestycjom z całego świata,
- elastyczność wytwarzania sprzyjająca dostępności rynkowej,
- wzrost znaczenia czynnika ludzkiego sprzyjająca intelektualnemu rozwojowi cywilizacji,
- wartość czasu, kosztów i jakości produkcji, które są odpowiedzialne za realizację zleceń,
- szybka zmiana na rynku adekwatna do zmian demograficznych co umożliwia realizację zleceń w gospodarce światowej,
- ekologiczne zarządzanie środowiskiem, recykling, które odpowiadają za zarządzanie środowiskiem,
- sprzedaż elektroniczna,
- rozwój internetu,
- zasobność środków produkcji z całego świata, indywidualizacja kontrahentów i sprzedaży dla klientów.
Wyraźnie światowa gospodarka dąży do wytworzenia społeczeństwa wiedzy. Współcześnie warto mieć wykwalifikowanych intelektualnie pracowników znających się na logistyce produkcji, szczególnie na systemach ERP, szczególnie tych osadzonych w chmurze obliczeniowej.
W tych trudnych czasach wdrażanie Cloud ERP wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Umożliwi to nie tylko zażegnanie problemów z możliwością zarażenia się pracowników, ale również może spowodować wzrost zysku firmy.